Tomasz Małecki, LPNT: Wiemy, jak pomóc młodym przedsiębiorcom

W Lubelskiej Wyżynie IT działa wiele firm w branży IT. Są tutaj zarówno bardzo duże przedsiębiorstwa jak i początkujące start-upy. Ich działanie wspiera LPNT.
W LWIT nie brakuje ciekawych pomysłów, podobnie jak instytucji, które wspierają młodych przedsiębiorców. Jedną z nich jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

– Pod skrzydłami LPNT aktualnie znajduje się już ponad 20 różnych pomysłów, które dzięki naszej pomocy zamieniły się w początkujące firmy, popularnie zwane start-upami – wyjaśnia Tomasz Małecki, dyrektor Parku. Jak dodaje, wśród nich są również takie, których zakres działań wykracza poza branżę IT.

– Wspierane są także projekty związane np. z biotechnologią czy odnawialnymi źródłami energii – mówi Tomasz Małecki.

Jednym z wielu ciekawych akceleratorów jest projekt Lbn#Biznes-Start, będący efektem współpracy Parku oraz miasta Lublin. Jest szansą dla każdego młodego, ale również odważnego przedsiębiorcy.

To właśnie na przedsiębiorców czeka konkurs, w którym do wygrania jest dofinansowanie wynoszące nawet 200 tys. złotych. Tematyka pomysłu na biznes jest dowolna. – Czekamy na osoby z tzw. błyskiem w oku – zaznacza dyrektor Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

– Czasem, niektórym początkującym przedsiębiorcom, wystarczy doradzić i pomóc otworzyć „drzwi”, a innym udostępnić miejsce do prowadzenia własnej działalności. Dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy w zamianie swojego pomysłu w prężnie działający biznes, to powinieneś odwiedzić Lubelski Park Naukowo-Technologiczny – mówi Tomasz Małecki.

Konrad Kozłowski, Antyweb

Jacek Dudzik, Infinite Sp. z o.o.: Lublin zapewnia komfortowe warunki do prowadzenia biznesu i rozwoju Jacek Dudzik, Infinite Sp. z o.o.: Lublin zapewnia komfortowe warunki do prowadzenia biznesu i rozwoju
Piotr Masłowski, Asseco BS: Nowi gracze na rynku to dodatkowa motywacja Piotr Masłowski, Asseco BS: Nowi gracze na rynku to dodatkowa motywacja
Maciej Maniecki: W Lublinie można osiągnąć sukces Maciej Maniecki: W Lublinie można osiągnąć sukces
Mariusz Sagan, UM Lublin – Aspirujemy do pierwszej trójki Mariusz Sagan, UM Lublin – Aspirujemy do pierwszej trójki
Dobromir Piekarski: Chcemy stworzyć aplikację finansową pierwszego wyboru Dobromir Piekarski: Chcemy stworzyć aplikację finansową pierwszego wyboru
Izabela Karkocha, Kodografia: Przyszłość IT należy do kobiet Izabela Karkocha, Kodografia: Przyszłość IT należy do kobiet